Beyoğlu’nda tacizi engelleyen esnafı kurşunlayanlara tahliye

Olay, Tarlabaşı Bulvarı’nda 3 Ekim 2022 günü saat 10.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, iki sanık kaldırımda duran yabancı uyruklu kadınları taciz etti. Kadınlar korkarak çevredeki bir markete sığındı. Market sahipleri araya girerek önce sözlü olarak iki kişiyi uyardı. Bir süre sonra arbede yaşandı. Buradan ayrılan sanıklar silah alıp geri geldi ve market çalışanlarına ateş etmeye başladı.

Sokakta bulunanlar sağa sola kaçışırken çalışanlar büfeye kaçarak dolabın arkasına saklandı. Olayda yaralanan olmazken saldırı kameralara yansıdı. Polis tarafından yakalanan sanıklar Ahmet Polat ve Abdulhamit Polat çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak haklarında dava açılmıştı. İlk duruşmada, dükkan sahibi baba ve oğulları şikayetlerinden vazgeçmişlerdi.

İKİNCİ DURUŞMA GÖRÜLDÜ

İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki ikinci duruşmaya, tutuklu sanıklar Ahmet Polat ve Abdulhamit Polat getirildiler. Şikayetçilerden Ahmet Kutluca duruşmada hazır bulundu. Savunması sorulan sanıklardan Abdulhamit Polat, “Tahliyemi talep ediyorum. 9 aydır yatıyorum, ailemi göremiyorum” derken, Ahmet Polat ise tahliyesini talep etti. Abdulhamit Polat’ın avukatı İlker Batu Erdoğan, “Müvekkilimin elinde herhangi bir silah yoktur. Müvekkilin hareketi şahsa yönelik değildir. Olayın oluş biçimi göz önüne alınarak tahliyesini talep ediyoruz. Ceza verilmesi halinde haksız tahrik indirimi yapılmalı” dedi.

İKİ SANIĞA DA TAHLİYE

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkla Ahmet Polat ve Abdulhamit Polat’ın tutuklulukta geçirdikleri süreyi dikkate alarak tahliyelerine karar verdi. Sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyan mahkeme, dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine hükmetti. Duruşma ertelendi.

İDDİANAME

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx