Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘güçlü aile güçlü toplum’ vurgusu: AK Parti LGBT’yi semtine uğratmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tvnet yayınında LGBT sapkınlığına karşı net mesajlar verdi.

Toplumun bel kemiği aileyi ve evlatları LGBT sapkınlığından korumanın kendileri için esas olduğunu belirten Erdoğan, “Aileyi güçlendirmeyi de kendimize sorumluluk addediyoruz.” dedi.

CHP’nin, İYİ Parti’nin, HDP’nin ve bazı siyasi partilerin de LGBT’ci olduğunu söyleyen Erdoğan, AK Parti’nin bu sapkınlığı semtlerine sokmayacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, “Aile bizim kutsalımızdır. Ve toplumumuzun bel kemiği aileyi daha doğrusu ileri gidiyorum. Güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur güçlü aileniz yoksa güçlü bir millet kuramazsınız.” sözleriyle de güçlü aile vurgusu yaptı.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“LGBT için anayasa değişikliğini teklif getirdik. Aile bizim için olmazsa olmaz, açık net konuşuyorum. Bunu çok iyi değerlendirsin. CHP LGBT’ci midir evet, İYİ Parti LGBT’ci, HDP de öyle. Bunun yanında küçük partiler de LGBT’ci çıksınlar açıklasınlar değillerse, AK Parti LGBT’yi semtine uğratmaz, MHP uğratmaz, Cumhur İttifakı uğratmaz. Aile bizim kutsalımızdır. Ve toplumumuzun bel kemiği aileyi daha doğrusu ileri gidiyorum. Güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur güçlü aileniz yoksa güçlü bir millet kuramazsınız. Toplumumuzun bel kemiği aileyi, gözümüzün nuru evlatlarımızı LGBT sapkınlığından korumak bizim için esastır. Aynı zamanda aileyi güçlendirmeyi de kendimize sorumluluk addediyoruz. Türkiye’de aile ismiyle bir bakanlığı biz kurduk. Sosyal yardım programlarımızın ana gayesi hep aile kurumunu ayakta tutmak olmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir