Erdoğan tek tek açıkladı: Kimler AKP’den aday olamaz

Sabah’tan Zübeyde Yalçın’ın haberine göre, AKP’de aday belirleme süreci önümüzdeki haftadan itibaren hız kazanacak. Genel merkezde kurulacak komisyonlar aday adayları ile görüşüp listeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verecek.

Erdoğan, partinin yetkili kurullarında listelere son şeklini verip YSK’ya sunacak. AKP bu ay sonuna kadar adaylarını açıklamayı hedefliyor.

“BİZE YÜK OLAN DEĞİL, YÜK ALANLARLA YOL YÜRÜMELİYİZ”

AKP’de, deprem bölgesi başta olmak üzere belediye başkanlarının önemli bir bölümünün değişmesi bekleniyor. Erdoğan, kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda başkan adaylarının özelliklerini sıraladı ve şöyle devam etti:

“Bize yük olan değil, yük alanlarla yol yürümeliyiz. Partinin oyunu artırmayacaksa, faydadan çok zarar getirecekse, dedikodulara konu olacaksa, bunlarla bizim işimiz olmaz.

Mevcut belediye başkanlarından değişecek olanlarla da temasa geçeceğiz. Onların gönüllerini alacağız. Siz de bu konuda duyarlı olun.

Kırıp dökmeden süreci götürelim. Küskünlüklere yol açmadan; o arkadaşlarımızla görüşerek bunun bir bayrak yarışı olduğunu anlatalım. Seçimlerde de birlikte çalışalım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir