PUBG MOBILE Regional Clash’in kazananı Türk Takım Regnum Carya Esports oldu

Türk takım Regnum Carya Esports, Suudi Arabistan’da düzenlenen PUBG MOBILE Regional Clash 2023’ün şampiyonu oldu. Gösterdiği başarılı performansla 219 puan toplayan takım; Avrupa, Orta Doğu-Afrika bölgesinin en iyi takımı ünvanını elde ederken, takım oyuncusu Loxy de turnuvanın MVP’si seçildi. Şampiyonluk sonrası Suudi Espor Federasyonu (SEF) Başkanı HRH Prens Faisal bin Bandar bin Sultan, oyuncuları makamında ağırlayarak başarılarını kutladı. Turnuvada yer alan diğer Türk takımı Fire Flux Esports ise üçüncü olurken, diğer temsilcimiz Next Rüya da dördüncü oldu.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE, bu yıl Türkiye’de düzenleyeceği Dünya Şampiyonası öncesi espor etkinliklerini bölgesel turnuvalarla sürdürüyor. Bu bağlamda geçtiğimiz haftalarda yapılan PUBG MOBILE World Invitational (PMWI) 2023 turnuvasına ev sahipliği yapan Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da son olarak da PUBG MOBILE Regional Clash 2023 (PMRC) düzenlendi.

20 – 23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvada PUBG MOBILE Pro League (PMPL) Avrupa Şampiyonası Bahar Sezonu’nun ve PMPL Orta Doğu-Afrika Şampiyonası Bahar Sezonu’nun en iyi 8’er takımı yer alırken 3 tane de Türk temsilcisi katıldı. 

 

Şampiyon da MVP de Regnum Carya Esports’tan!

Türkiye’den Fire Flux Esports, Next Rüya ve Regnum Carya Esports’un yer aldığı ve temsilcilerimizin adeta domine ettiği turnuvanın kazanan takımı Regnum Carya oldu. Takım, 4 gün süren turnuvada 7 galibiyet aldı ve en yakın rakibine 38 puan fark atarak 219 puanla şampiyon oldu. Regnum Carya bu başarısıyla Avrupa, Orta Doğu-Afrika bölgesinin en iyisi olduğunu tüm dünyaya gösterirken, takımın oyuncularından LOXY de 4 günde 48 skor  elde ederek PMRC 2023’ün En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi.

Prens takımı makamında ağırladı

Kadir Öçmaz (Tron), Mahmut Diken (Loxy), Furkan Uzun (Ezel) ve Rıdvan Arda Özçelik’ten (Wild) oluşan Regnum Carya Esports’u şampiyonluk sonrası Suudi Espor Federasyonu’nun (SEF) Başkanı HRH Prens Faisal bin Bandar bin Sultan da makamında ağırlayarak takımı kutladı.

Türk takımları turnuvayı ilk dörtte bitirdi

Turnuvaya “Avrupa Şampiyonu” ünvanıyla gelen diğer temsilcimiz Fire Flux Esports ise 172 puanla üçüncü başarısı gösterirken Next Rüya da topladığı 157 puanla dördüncü oldu.

PMRC 2023’te Türkiye temsilcilerinin yanı sıra Geekay Esports, CRASH GAMING, Nigma Galaxy, Brute Force, ArabGolden Galaxy, Vision Esports, gQ team, RTG Esports, Nexus Gaming, Gaimin Gladiators, MadBulls, Excuse Me ve ARR eSports takımları mücadele etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx