TİP İstanbul Milletvekili Adayları 2023 Açıklandı: TİP İstanbul 1. 2. ve 3. Bölge Milletvekili Adayları Kimdir

2023 seçimleri ülkenin en önemli gündemlerinden biri haline geldi. 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim için çalışmalar sürüyor. Siyasi partiler milletvekili aday listelerini YSK’ya teslim etti. Seçimlere Emek ve Özgürlük İttifakı çatısı altında giren Türkiye İşçi Partisi’nin de (TİP) adayları belli oldu. . Peki TİP İstanbul 1. 2.  ve 3. Bölge Milletvekili Adayları kimdir?

İşte TİP İstanbul 1. 2.  ve 3. Bölge Adayları 2023 Tam Liste!

Gittikçe yaklaşan 2023 Cumhurbaşkanı Seçimiyle birlikte gündeme gelen konulardan biri de milletvekili genel seçimleri oldu.

Seçime Emek ve Özgürlük İttifakı çatısı altında, kendi logo ve adaylarıyla girme kararı alan TİP, seçimde mücadele edecek milletvekili adaylarını açıkladı.

TİP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları

  • İSTANBUL-1 1 SALİHA SERA KADIGİL

  • İSTANBUL-1 2 ANIL DENİZCİ

  • İSTANBUL-1 3 ALİ RONAY

  • İSTANBUL-1 4 FATMA KARABULUT

  • İSTANBUL-1 5 SEDAT DUREL

  • İSTANBUL-1 6 TAYFUN BUDAK

  • İSTANBUL-1 7 DİDEM DOĞAN AYDEDİM

  • İSTANBUL-1 8 ASUMAN FAZLIOĞLU

  • İSTANBUL-1 9 ERDİNÇ MEHMETOĞLU

  • İSTANBUL-1 10 ARİF ÖZDEMİR

  • İSTANBUL-1 11 MAHBİP DİLEK

  • İSTANBUL-1 12 ÇAĞLAR ÇAĞLI

  • İSTANBUL-1 13 FİLİZ KILIÇ

  • İSTANBUL-1 14 FOTİ BENLİSOY

  • İSTANBUL-1 15 HARUN GÖKTEPE

  • İSTANBUL-1 16 MİZGİN ÖZMEN

  • İSTANBUL-1 17 BÜLENT YÜKSEL

  • İSTANBUL-1 18 ALİ İZZET ETİ

  • İSTANBUL-1 19 FIRAT ÇOBAN

  • İSTANBUL-1 20 GÖKÇE USTA

  • İSTANBUL-1 21 EYLEM PINAR

  • İSTANBUL-1 22 GÖRKEM DURU

  • İSTANBUL-1 23 ZEYNEP DEMİREL

  • İSTANBUL-1 24 OKTAY RAİF EVRENSEL

  • İSTANBUL-1 25 MEHMET KILIÇ

  • İSTANBUL-1 26 MEHMET ACAR

  • İSTANBUL-1 27 EZGİ CEREN IŞIK

  • İSTANBUL-1 28 ESİN AYDIN KAYA

  • İSTANBUL-1 29 GÜNER YENER

  • İSTANBUL-1 30 NURDAN ÜNVER

  • İSTANBUL-1 31 HAKAN BİLGEHAN

  • İSTANBUL-1 32 ESMA KARA

  • İSTANBUL-1 33 EMİRHAN TURAN

  • İSTANBUL-1 34 CENK VERDİ

  • İSTANBUL-1 35 UTKU URAZ AYDIN

TİP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayları

  • İSTANBUL-2 1 AHMET ŞIK

  • İSTANBUL-2 2 MISRA ÖZ

  • İSTANBUL-2 3 ZEYNEP ESMERAY ÖZADIKTI

  • İSTANBUL-2 4 KORAY DOĞAN URBAR

  • İSTANBUL-2 5 YILMAZ ASLANTÜRK

  • İSTANBUL-2 6 ŞERİF ÖZGÜR URFA

  • İSTANBUL-2 7 FATMAGÜL ERYILMAZ ŞENVARDAR

  • İSTANBUL-2 8 ATAKAN ÖZSOY

  • İSTANBUL-2 9 ENES KARAKAŞ

  • İSTANBUL-2 10 EVİN DOĞU

  • İSTANBUL-2 11 SENNUR SIRBUDAK

  • İSTANBUL-2 12 NACİYE BABALIK

  • İSTANBUL-2 13 BOGOS MASİS KÜRKÇÜGİL

  • İSTANBUL-2 14 METİN AKIN

  • İSTANBUL-2 15 EMRAH YALÇIN

  • İSTANBUL-2 16 ELİF DAMLA İLGİN

  • İSTANBUL-2 17 HASAN HÜSEYİN ŞENSES

  • İSTANBUL-2 18 BAHA AYDIN

  • İSTANBUL-2 19 MEHMET KÖKSAL

  • İSTANBUL-2 20 TUĞRUL EYLÜL CERRAHOĞLU

  • İSTANBUL-2 21 KAYACAN ÇENGEL

  • İSTANBUL-2 22 OZAN ERBAŞ

  • İSTANBUL-2 23 CAN YILMAZ KAYA

  • İSTANBUL-2 24 DERSİM ŞAN GENÇ

  • İSTANBUL-2 25 EREN IŞIKBAŞ

  • İSTANBUL-2 26 MERTCAN İLGÖZ

  • İSTANBUL-2 27 HASAN KARAYİĞİT

TİP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları

  • İSTANBUL-3 1 ERKAN BAŞ

  • İSTANBUL-3 2 MERYEM GÖKTEPE TÜRKMEN

  • İSTANBUL-3 3 UMUR EKREM TALU

  • İSTANBUL-3 4 YAPRAK DİDEM KORYÜREK ARMUTLU

  • İSTANBUL-3 5 ÖZLEM TEKE

  • İSTANBUL-3 6 FEREMEZ TUNCAY

  • İSTANBUL-3 7 JİYAN AYBAR

  • İSTANBUL-3 8 AYLİN DOĞAN

  • İSTANBUL-3 9 BİLGEHAN TUBA TİRYAKİ

  • İSTANBUL-3 10 NİLAY BARKIN

  • İSTANBUL-3 11 NİLER ALBAYRAK

  • İSTANBUL-3 12 EKREM ERDİN

  • İSTANBUL-3 13 VEYSEL DÖNMEZ

  • İSTANBUL-3 14 AHMET ORAL

  • İSTANBUL-3 15 EBRU KIRANER

  • İSTANBUL-3 16 MUHAMMED ÇELİK

  • İSTANBUL-3 17 SAADET ÖZSOY

  • İSTANBUL-3 18 FERHAT ÇELİKOĞLU

  • İSTANBUL-3 19 ÖMER TURA

  • İSTANBUL-3 20 ALEV SANATLIOĞLU

  • İSTANBUL-3 21 SİNEM MERTCAN UĞURDOĞAN

  • İSTANBUL-3 22 TANYEL SÜZER

  • İSTANBUL-3 23 ÜMİT DENİZ

  • İSTANBUL-3 24 FATMA BERAZZİOĞLU

  • İSTANBUL-3 25 SERKAN GENÇ

  • İSTANBUL-3 26 GÜNGÖR KAYA

  • İSTANBUL-3 27 GÖZDE ÖZEL

  • İSTANBUL-3 28 NİLGÜN TUTAK

  • İSTANBUL-3 29 ŞAHİN ÖZSOY

  • İSTANBUL-3 30 ÖZGE İNCE

  • İSTANBUL-3 31 ANIL GÜLER

  • İSTANBUL-3 32 YAĞMUR ÇETİN

  • İSTANBUL-3 33 NURHAK GÖRKEM DOĞAN

  • İSTANBUL-3 34 İLKİN ERKORKUT

  • İSTANBUL-3 35 GİZEM YERİK

  • İSTANBUL-3 36 GÜN ÇAĞ AYDIN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*